PODNIKATEĽSKÉ ŠŤASTIE

VYBUDUJTE SI SVOJE VLASTNÉ PODNIKATEĽSKÉ ŠŤASTIE

Aký je rozdiel medzi úspešnými a neúspešnými podnikateľmi? Nemôže to byt  v talente, vzdelaní, vízii a vytrvalosti. Zatiaľ čo tieto črty sú nepochybne dôležité, je množstvo neúspešných podnikateľov, ktorí majú talent, vzdelanie, vytrvalosť a víziu. Skutočným rozdielom nie je teda žiadna z týchto čŕt, ale niečo iné – šťastie. Úspešný podnikatelia majú šťastie.

Šťastie nie je náhoda

Aby sme boli presnejší, úspešný podnikatelia nečakajú, že sa im niečo pošťastí, ale sami vytvárajú podmienky, aby sa šťastie objavilo.

Napríklad, Arnold Schwarzenegger, známy hlavne ako kulturista, herec a guvernér Kalifornie, je veľmi úspešným podnikateľom nielen v oblasti fitnes a filmu, ale aj v oblasti nehnuteľností. Ako mladý muž sa vydal z Rakúska do Ameriky, aby nasledoval svoje šťastie. Napriek silnému prízvuku a ťažko vysloviteľnému menu prerazil na vrchol nie v jednej ale v troch veľmi konkurenciou nabitých oblastiach. Pre Arnolda, tak ako pre každého úspešného podnikateľa, úspech prišiel so šťastím, ale nie náhodou.

Štyri podmienky šťastia

Šťastie nie je záležitosťou náhody ale voľby. Ako naznačuje univerzálny symbol šťastia – štvorlístok – šťastie ma štyri zložky.

Miesto: Ako pri futbale, vynikajúci hráči ako k

eby vždy vedeli kedy sa majú postaviť na správne miesto na ihrisku, aby strelili gól. Úspešní podnikatelia to tiež vedia a zorganizujú si svoj čas tak, aby mali správnu pozíciu. Šťastie začína keď sa postavíte na správne miesto v správny čas.

Porozumenie: Futbalista, ktorý je na správnom mieste v správny čas potrebuje pochopiť prečo tam je – aby prihral loptu alebo strelil gól. Podobne podnikatelia uspejú, keď pochopia svoju rolu pri vytváraní a zveľaďovaní hodnoty. Ako správni hráči, keď sú na ihrisku tak hrajú a nie sa len prizerajú.

Prepojenie: Podnikanie tak ako futbal je tímový šport. Môžete byť na správnom mieste v správny čas dokonale pripravený na odkopnutie lopty , ale ak ste na ihrisku sám, nemá vám kto loptu prihrať. Vytváranie šťastia vyžaduje, že ste prepojený na správnych ľudí, ktorí vám môžu prihrať zaujímavé a lukratívne podnikateľské príležitosti.

Znalosť: Keď vám príležitosti – takpovediac podnikateľské lopty – prichádzajú potrebujete vedieť ako ich správne spracovať a kopnúť, aby ste skórovali.  Tato znalosť prichádza len cez hernej skúsenosti. Čím viac hráte , tým viac viete ako správne kopnúť. Preto, čím skôr začnete hrať, tým skôr začnete vytvárať vaše vlastne šťastie.

Dobrou správou pre náš všetkých je, že na vytváranie nášho šťastia nepotrebujeme mať peniaze ale investovať čas. Úspešní podnikatelia vedia, že čím lepšie investujú svoj čas tým viac šťastia majú!

– Ján Polák, Prosperity Vision